Kutyám egyedül hagyása
Új munkát kaptál? Vagy talán nyaralni mész és nem tudod magaddal vinni kutyádat. Mindegy milyen okból, mindig előfordulhat, hogy egyedül kell otthon hagynod kutyádat.
Annak ellenére, hogy a kutyák olyan társasági állatok, akik igénylik az ember és más négylábú barátaik szeretetét, társaságát, szerencsére egyedül is kellemesen el tudják tölteni az időt.
A jó hír az, hogy ehhez mindössze némi tréning és előkészület szükséges. Ezek segítségével kutyád megtanulja, hogyan viselkedjen, amikor egyedül van, sőt, még akár élvezheti is az egyedül töltött időt. Íme néhány iránymutatás és ötlet, ami segíthet kényelmének fenntartásában, amíg nem vagy otthon.
Hogyan hagyd kutyádat egyedül otthon?
A kulcs az előkészület.
Gondoskodj róla, hogy biztonságosan hozzáfér egy kinti területhez, ahol elvégezheti a dolgát, és soha ne hagyd egyedül nyolc óránál tovább a nélkül, hogy valaki ne ellenőrizze, minden rendben van-e vele.
Ha kutyád hozzá van szokva folyamatos jelenlétedhez, akkor kezdd el felkészíteni közelgő távollétedre úgy, hogy kis időkre egyedül hagyod. Biztosíts számára gazdag környezetet, majd némi pozitív megerősítéssel meg fogja tanulni az egyedüllétet, sőt még élvezni is fogja azt.
Ötletek kutyád egyedüllétre való tréningezéséhez
Számos dologgal szoktathatod hozzá fokozatosan kutyádat az egyedülléthez. És minél előbb kezded el tréningezni, annál jobb lesz neki.
- Kezdd el kölyökkutyád/kutyád szocializációját korán. Segíts neki, hogy a kezdetektől hozzászokjon más emberek társaságához. Sokkal könnyebb lesz egy kutyaszitterre vagy a családra és később a barátokra hagyni.
- Különösen kölyökkutya esetén első naptól próbálj meg ne folyamatosan simogatni vagy foglalkozni vele. Időről időre hagyd egyedül.
- Váltogasd azokat az időszakokat, amikor figyelsz rá, és amikor nem. Ha vannak gyermekeid, akkor magyarázd el nekik, hogy a kölyökkutyának egyedüllétre is szüksége van.
- Soha ne kezd azzal, hogy hosszú időre hagyod egyedül kölyökkutyádat / kutyádat. Ez egy fokozatos folyamat kell legyen. Kezdd nagyon rövid távollétekkel, majd akkor hosszabbítsd meg ezt az időt, amikor a kutyád rövidebb ideig nyugodt tud maradni. Ha túl izgatott lesz vagy nem tud nyugodt maradni, amikor elmész, akkor kezdd újra a folyamatot.
- Kezdd otthon: Ha a kutyád mindig ugyanabban a szobában van veled vagy mindig követ téged, akkor próbáld meg megkérni, hogy maradjon egy kicsit a szobában, amíg te elmész egy rövid időre. Jutalmazd meg, ha mindezt nyugodtan meg tudja tenni. Ha kutyád megbirkózik ezzel a feladattal, akkor próbálj meg rövid időre kimenni a házból, majd gyere vissza.
- Ne időzz a tőle való búcsúzkodással és ne csapj nagy felhajtást, illetve ne légy túl gyengéd vele, amikor visszajössz. Legyen számára természetes annak a gondolata, hogy elmész és visszajössz.
- Néhány tréner azt javasolja, hogy a nélkül hagyd el a házat, hogy kutyád tudna róla. Más szavakkal menj el és gyere vissza a nélkül, hogy figyelnél rá naponta több alkalommal. Készülj fel a távozásra (vedd fel a kabátod, tedd el a kulcsokat stb.), majd ne menj el előkészület nélkül, így megakadályozhatod, hogy kutyád aggódjon a miatt, hogy elmész.
Ha hosszabb időre szeretnél elmenni, akkor vidd ki sétálni vagy foglald le más fizikai tevékenységgel, mielőtt elmész. Így sokkal nyugodtabb lesz, amíg távol vagy. Akár még aludhat is ez idő alatt.